...

twoja-recepta.net

OPRYSZCZKA

Jakie są przyczyny i sposoby leczenia opryszczki? Opryszczka to dość często występująca choroba zakaźna. Czym ona jest? Czym można ją skutecznie wyleczyć?

Nazwy opryszczka używa się w stosunku do zakażeń opryszczkowych. Zakażenie wywoływane jest przez wirus HSV1 (wtedy do zakażenia dochodzi w dzieciństwie) lub HSV2 (w trakcie kontaktu seksualnego z partnerem) należących do grupy Herpes simplex wirus. Jedynym źródłem zakażenia opryszczką są ludzie. Osoba, która przynajmniej raz w swoim życiu przechodziła opryszczkę, pozostaje nosicielem wirusa do końca życia. Choroba ta przybiera postać małych pęcherzyków, które pojawiają się na skórze najczęściej na ustach. Objawy zakażenie mogą pojawić się od 1 do 26 dni od kontaktu z osobą zakażoną. Na ogół jednak czas ten jest krótszy i wynosi 7 dni.

Jak leczy się opryszczkę?

Obecnie w aptekach dostępnych jest wiele preparatów, które działają bardzo skutecznie. Ich działanie polega na szybkim wysuszeniu zmian, w efekcie dochodzi do zlikwidowania pęcherzyków i strupków. Preparaty te można kupić bez recepty. Osoby, u których powodowane przez opryszczkę zmiany pojawiają się regularnie, mogą rozważyć terapię preparatem antywirusowym, który jest dostępny na receptę.

Konsultacje z wystawieniem eRecepty

Brakuje jakiegoś leku?

SKORZYSTAJ Z NASZEJ WYSZUKIWARKI

wyszukiwarka leków