...

twoja-recepta.net

Niedoczynność tarczycy

NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY

Niedoczynność tarczycy to choroba, która jest coraz częściej diagnozowana w społeczeństwie. Co ciekawe obserwuje się ją pięć razy częściej u kobiet niż u mężczyzn.

Leczenie niedoczynności tarczycy to proces długotrwały i przewlekły, dlatego często chorujący muszą przyjmować leki do końca życia. Główną substancją, którą stosuje się w terapii jest lewotyroksyna, która uzupełnia braki hormonu w organizmie. Częstotliwość i ilość przyjmowania leku powinna być ściśle wyznaczona przez lekarza prowadzącego. 

Czym objawia się niedoczynność tarczycy?

Rozpoznanie niedoczynności tarczycy jest bardzo trudnym procesem, ponieważ reprezentuje ona szereg różnych objawów, które można przydzielić do innych chorób. Objawy są mocno niestandardowe i trudne do jednoznacznego rozpoznania. Do najważniejszych objawów, jakie reprezentuje niedoczynność tarczycy należą: chroniczne zmęczenie, depresja, łamliwość włosów, puchnięcie twarzy, bóle głowy, spowolniona mowa oraz wiele innych. Warto wiedzieć, że szybsze rozpoznanie choroby umożliwia skuteczniejsze leczenie!

Konsultacje z wystawieniem eRecepty

Brakuje jakiegoś leku?

SKORZYSTAJ Z NASZEJ WYSZUKIWARKI

wyszukiwarka leków