...

twoja-recepta.net

Łysienie

Czy można je powstrzymać?

Piękne i zdrowe włosy są marzeniem każdego. Bujne włosy są efektem genów, prawidłowej diety, stylu życia i właściwej pielęgnacji. Utrata około stu włosów dziennie jest zjawiskiem normalnym, wiąże się z cyklem wzrostu włosa. Jeśli jednak dziennie wypada ich dwa razy więcej, należy podjąć działania, które powstrzymają ten proces. Nadmierne wypadanie włosów może bowiem prowadzić do łysienia.

Na czym polega łysienie?

Łysienie jest chorobą skóry, która polega na tym, że mieszki włosowe przestają wytwarzać włosy. Schorzenie to dotyka nie tylko starszych panów, może dotknąć także kobiety. Początkowo objawia się ono nadmiernym wypadaniem włosów i ich przerzedzeniem. Z czasem mieszki włosowe całkiem przestają wytwarzać włosy.

Jakie są rodzaje łysienia?

Jednym z typów łysienia jest łysienie androgenowe. U kobiet obejmuje ono środek głowy, ale zachowana jest linia czoła. Z kolei u mężczyzn na ogół powstają zakola. Bardzo często łysieniu typu androgenowego towarzyszy łojotok skóry głowy. Drugim typem łysienia jest łysienie plackowate. W tym przypadku na skórze głowy tworzy się obszar (może być ich nawet kilka) pozbawiony włosów. Za łysienie plackowate bardzo często odpowiedzialne są choroby autoimmunologiczne. W leczeniu łysienia stosuje się środki farmakologiczne.

Konsultacje z wystawieniem eRecepty

Brakuje jakiegoś leku?

SKORZYSTAJ Z NASZEJ WYSZUKIWARKI

wyszukiwarka leków