...

twoja-recepta.net

GRZYBICZE ZAPALENIE POCHWY

Zakażenia narządów intymnych u kobiet to bardzo kłopotliwy problem, który odbiera smak życia. Grzybicze zapalenie pochwy powoduje duży dyskomfort i świąd, który nie pozwala kobiecie normalnie funkcjonować.

Dobranie odpowiedniego leczenia przez lekarza jest niezbędne, dlatego że specjalista powinien określić częstotliwość i rodzaj stosowanego preparatu. W leczeniu grzybiczego zapalenia pochwy można stosować – pigułki, kremy i roztwory zawierające takie substancję jak nystatyna, amfoteracyna B, kwasy organiczne i nieorganiczne lub inne. 

Grzybicze zapalenie pochwy

Czym objawia się grzybicze zapalenie pochwy?

Zapalenie miejsc intymnych u kobiet najczęściej obserwowane jest w wieku rozrodczym, kiedy to dochodzi do wzmożonych aktów seksualnych (najczęściej jest to wiek 17 – 34 lata). Objawami grzybicy jest m.in zaczerwienienie, świąd, upławy, pieczenie, żółty lub zielony śluz. Częstym objawem jest również ból podczas oddawania moczu. Grzybicze zapalenie pochwy to poważne schorzenie, dlatego przy zaobserwowaniu u siebie powyższych objawów, niezwłocznie należy skontaktować się z lekarzem. 

Konsultacje z wystawieniem eRecepty

Brakuje jakiegoś leku?

SKORZYSTAJ Z NASZEJ WYSZUKIWARKI

wyszukiwarka leków