...

twoja-recepta.net

Depresja

Jakie są obawy i sposoby leczenia?

Depresja jest chorobą, która może dotknąć każdego niezależnie od tego, ile ma lat. Schorzeniu towarzyszy uczucie bezsilności, beznadziejności i bezradności. Osoby chore na depresję nie są w stanie podnieść się z łóżka, jeść, pracować czy uczyć się. Na depresję zdecydowanie częściej cierpią kobiety.

Jak objawia się depresja?

Charakterystyczne objawy depresji to obniżenie nastroju lub/i znacznie zmniejszenie zainteresowania czynnościami dnia codziennego. Przy czym objawy te muszą występować przez większą część dnia niemal codziennie dłużej niż dwa tygodnie.

Fizycznymi objawami depresji są:

  • brak apetytu lub nadmierny apetyt;
  • ciągłe zmęczenie;
  • wzrost lub spadek wagi;
  • zmniejszone libido;
  • duża potrzeba snu.

U kobiet zmagających się z depresją pojawiają się też zaburzenia miesiączkowania. Depresji często towarzyszy niska samoocena, poczucie niskiej wartości, a nawet myśli samobójcze.

Jak wygląda leczenie depresji?

Leczenie depresji polega na stosowaniu środków farmakologicznych. Osoby chore na depresję mogą stosować leki przeciwdepresyjne. Wszystkie preparaty stosowane w leczeniu depresji dostępne są wyłącznie na receptę. Poprawa następuje najwcześniej po dwóch tygodniach. Leczenie farmakologiczne prowadzone jest razem z psychoterapią. Proces leczenia depresji może trwać wiele lat.

Konsultacje z wystawieniem eRecepty

Brakuje jakiegoś leku?

SKORZYSTAJ Z NASZEJ WYSZUKIWARKI

wyszukiwarka leków